Boże Narodzenie to wspaniały czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Dlatego co roku w naszym internacie, w stołówce szkolnej, przy pięknie pachnącej choince i odświętnie nakrytych stołach spotykamy się wraz z zaproszonymi gośćmi przy wspólnej wigilii. W tym roku w Internacie przy ZS CKU w Wolborzu przy wigilijnym stole wszyscy zasiedliśmy 19 grudnia 2018r.

W podniosłej atmosferze, na początku dzisiejszego spotkania, powitaliśmy zaproszonych gości, dyrekcję, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz młodzież. Z Bożym Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, które wpisane są w polską tradycję. Jednym z nich było przedstawienie i wysłuchanie inscenizacji słowno – muzycznej pt. „Bóg się rodzi w naszych sercach” przygotowanej przez  mieszkańców internatu pod kierunkiem Pani Renaty Garnys. Mieszkańcy internatu     z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie dzisiejszego spotkania wigilijnego. Młodzież pięknie recytowała wiersze i śpiewała kolędy, za co została nagrodzona licznymi brawami przez odbiorców. Wychowankowie internatu wykonali szereg prac, by to spotkanie było wyjątkowe. Ubrali choinkę, ćwiczyli deklamację wierszy i śpiewanie kolęd, wykonali dekorację stołówki i nakryli świątecznie stoły. Zrobiło się bardzo rodzinnie i serdecznie. Atmosfera zbliżających się świąt zagościła      w naszych sercach. Przewodniczący Młodzieżowej Rady Internatu, Jakub Kobus, po części artystycznej złożył świąteczne życzenia w imieniu własnym i całej społeczności internatu. Kierownik internatu, Pani Agnieszka Olejnik, przybliżyła istotę i magię Świąt Bożego Narodzenia oraz złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczno – noworoczne. Następnie jeden z wychowanków odczytał fragment ewangelii, a Ksiądz Karol Kowalik poprowadził modlitwę. Wzajemnie dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia. Po części oficjalnej usiedliśmy do wspólnej kolacji wigilijnej połączonej ze wspólnym śpiewaniem świątecznych utworów.

Pani Kierownik Agnieszka Olejnik podziękowała młodzieży i pani Renacie Garnys za przygotowanie dzisiejszego spotkania wigilijnego oraz wszystkim gościom za obecność. Na koniec dzisiejszego spotkania ogłoszono wyniki i wręczono nagrody za konkurs  świąteczny organizowany w internacie.

 


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *